Персона Компании и рынки Технологии Новости Украины Недвижимость Выставки Культура Топ-5
Корупція на ринку номерних знаків: створювачі «схем» підставляють Нацгвардію
Корупція на ринку номерних знаків: створювачі «схем» підставляють Нацгвардію

Один з провідних українських виробників на ринку номерних знаків на транспортні засоби написав скаргу до Антимонопольного комітету України на замовника тендера - базу виробничо-технологічної комплектації Національної гвардії України. Скарга стосується закупівлі UA-2020-08-03-001565-a id 8222926792a54741822fb4642b0793a2, яку було оголошено, через систему електронних торгів «PROZZORO» на загальну суму 1 500 000 грн.
На думку скаржника, в тендерній документації створюються підґрунтя для корупційного зловживання своїми правами, оскільки без об'єктивної необхідності значно звужується коло потенційних учасників закупівлі, що приводить до обмеження конкуренції.

На підтвердження досвіду виконання аналогічних договорів учасник тендеру має надати не менше 2 копій договорів за поточний рік - розкриває суть претензій скаржника експерт ринку юрист Дмитро Тришенков. - Але проблема в тому, що у зв'язку з карантином в березні проведення тендерів було призупинено. І в поточному році тільки одна компанія - ООО Спецзнак - відповідає цім умовам. Тобто, в тендері замовник безпідставно, необгрунтовано та з метою обмеження конкуренції і дискримінації учасників встановив кількісні обмеження щодо обсягів виконання аналогічних договорів виготовлення номерних знаків. Фактично тендерна документація прописана під одну компанію - ООО Спецзнак. Що викликає щире здивування на ринку, адже ця компанія вже два місяці як не може виконувати свої зобов'язання по тендеру на виробництво 182 900 індивідуальних номерних знаків за 23 197 452 гривни, який виграла 22 червня. Компанія не має технічних можливостей самостійно виготовляти автознакі і зазвичай закуповує заготовки у інших постачальників. За два місяці підприємство повинно було поставити більше 30 тисяч знаків. Зобов'язання були виповнені менш ніж на 2 відсотки - поставили 550 індивідуальних номерів. Зірвали всі терміни. При цьому компанія продовжує подаватися на наступні тендери. Індивідуальних номерних знаків в сервісних центрах МВС України немає, але поруч з центрами їх активно пропонують «бізнесмени». Єдине, ціна на них в чотири рази вище офіційної. Пояснення цьому може бути одне - цілком ймовірно, що хтось з держчиновників-високопосадовців продовжує активно лобіювати цю компанію, прописуючи під неї тендерну документацію наступних аукціонів.
Андрій Дронь


      Последние новости

Власти Украины ведут переговоры о приобретии вакцины от коронавируса с шестью производителями, рассказал премьер-министр Денис Шмыгаль в интервью агентству Интерфакс-Украина, опубликованному в понедельник, 18 января.

Специалисты Budhouse Group подписали договор аренды с представителями сети Mango. Общая площадь нового магазина составит 270 кв.

Итало-американский автоконцерн Fiat Chrysler Automobiles NV (FCA) и французская PSA Group (выпускает автомобили Peugeot и Citroen) в субботу, 16 января, закрыли сделку по слиянию, в результате которого был создан один из крупнейших автопроизводителей в мире - Stellantis NV.